دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

آموزش تعویض قفل لباسشویی ایکس ویژن

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که می‌توان به آن اشاره کرد قفل درب لباسشویی است اگر این بخش به مشکل بخورد یا دستگاه یا شما با دردسر مواجه می‌شوید. برای مثال اگر درب دستگاه قفل نشود دستگاه برنامه خود را به بخش‌های دیگر فرمان نخواهد داد، یا فکر کنید که هنگام اتمام کار دستگاه درب باز نشده و قفل خواهد ماند در این حالت ما به مشکل بسیار جدی برخورده‌ایم. پس اگر دقت کرده‌اید این بخش بسیار مهم است و باکسی شوخی ندارد پس اگر با مشکل مواجه شده‌اید باید تعویض قفل لباسشویی ایکس ویژن هرچه زودتر قرار بگیرد. البته این بخش باید توسط تکنسینی‌های شرکت که بسیار مجرب هستند صورت گیرد زیرا این افراد علاوه بر تعویض قفل لباسشویی ایکس ویژن بخش‌های دیگر را برای شما بررسی  خواهند کرد تا متوجه شوند که قسمت‌های دیگر دستگاه‌های شما مشکل یا خرابی خاصی دارد یا خیر.

موارد مهم قبل از تعویض لباسشویی ایکس ویژن

همان‌طور که اشاره شد این محصول با برق سروکار دارد و تعمیر و تعویض لباسشویی ایکس ویژن باید توسط یک تعمیرکار مجرب انجام شود، اما بااین‌حال می‌توانید قدم‌به‌قدم با جلو بیایید و بتوانید این محصول را عوض کنید اما قبل از آن باید مواردی مهمی را انجام دهید. باز نشدن درب لباسشویی می‌تواند به دلایل متعددی باشد برای مثال:

 1. اگر زبانه درب دستگاه خراب شده باشد می‌تواند درب را هم درگیر نماید.
 2. اگر به درب به‌صورت فیزیکی آسیب‌دیده باشد می‌تواند از دلایل خرابی درب باشد.
 3. زمانی که لاستیک دور درب لباسشویی با مشکل مواجه شده باشد.
 4. هنگامی‌که حجم لباس‌های شما بیش‌ازحد معمول باشد امکان بسته شدن لباسشویی وجود ندارد.
 5. اگر درب لباسشویی باز نمی‌شود احتمال خرابی میکروسوییچ نیز وجود دارد.

 

تعویض قفل لباسشویی ایکس ویژن

 

همچنین قبل از تعویض باید فعالیت‌های مهمی مانند خواند دفترچه راهنمای دستگاهتان، بررسی میکروسوییچ، بررسی زبانه درب دستگاه، بررسی اهرم خلاص کننده، بررسی لولای درب و همسوی زبانه. همان‌طور که میدانید این قطعات در بخش‌های مختلفی هستند و شاید نیازی به تعویض قفل لباسشویی ایکس ویژن نباشد. برای مثال اگر لولای درب شما با مشکل مواجه شده باشد ولی شما میکروسوییچ را مورد تعویض قرار دهید مشکل شما درست نخواهد شد برای همین بسیار دقت نمایید.

مطالعه دفترچه راهنما

همان‌طور که میدانید عملکرد و یا فعالیت‌های هر قطعه‌ای در دفترچه راهنمای هر دستگاه نوشته‌شده است و اگر قطعات با مشکل مواجه بشوند علت‌ها و علائم آن برای شما نوشته‌شده است. برای همین می‌توانید اگر قطعاتتان با خرابی مواجه شود قبل از تعویض آن قطعه برای مثال قبل از تعویض قفل لباسشویی ایکس ویژن به دفترچه راهنمای دستگاه تا مراجعه فرمایید تا متوجه شوید که ایراد از همان قطعه است یا نه.

مراحل تعویض قفل لباسشویی ایکس ویژن

البته ما به علت اینکه مقاله‌های ما درباره شرکت ایکس ویژن و لباسشویی‌های آن است بیشتر تمرکز ما روی این دستگاه می‌باشد اما تمام مراحلی که برای تعویض قفل لباسشویی ایکس ویژن به آن اشاره خواهیم کر در تمام دستگاه‌های دیگر و با شرکت‌های دیگر تفاوت چندانی ندارد و می‌توانید هر دستگاهی تعویض قفل را انجام دهید.

 1. ابتدا برای تعویض، دوشاخه دستگاه را از پریز جدا نمایید. جدا کردن دوشاخه برق قبل از هر تعمیر بسیار مهم است مخصوصاً قفل لباسشویی زیرا این قطعه رابطه مستقیمی با برق دارد.
 2. سپس به سراغ پنل بالا یا جلویی دستگاه رفته و آن را باز و جدا نمایید  به دلیل اینکه برای اقدامات بعدی کار شمارا بسیار آسان‌تر خواهد کرد.
 3. بعدازآن به سراغ لاستیک درب دستگاه رفته و آن را از مکان موردنظر درآورید.
 4. پس‌ازآن که جدا کردن دوشاخه، پنل و لاستیک درب را جدا کرده‌اید با  پیچ‌های قفل دستگاه مواجه می‌شوید، حال این پیچ‌ها را بازنمایید
 5. اکنون می‌رسیم به مرحله تعویض قفل لباسشویی ایکس ویژن.
 6. قبل ازآن‌که قطعه قبلی را جدا کنید دقت کنید که قطعه چگونه نصب‌شده بود بعدازآن قطعه جدید را درست به همان شکل نگه‌داشته و پیچ‌های آن را ببندید
 7. سپس تمام مراحل را به‌صورت برعکس برای نصب انجام دهید یعنی لاستیک دور درب را جا زد و به سراغ پنل رفته و آن را ببندید بعدازآن به  دوشاخه دستگاه را به برق‌زده و دوباره می‌توانید از دستگاهتان مثل روز اول استفاده نمایید.

 

عوض کردن قفل درب لباسشویی ایکس ویژن

 

سرانجام

ما در این مقاله سعی داشتیم که به شما آموزش تعویض قفل لباسشویی ایکس ویژن را به شما آموزش دهیم اما همان‌طور که در اول مقاله اشاره شد تعویض قطعات دستگاه لباسشویی ایکس ویژن باید توسط تعمیرکار یا تکنسین‌های حرفه‌ای و شرکت انجام شود برای همین می‌توانید به کارشناسان ما تماس گرفته تا مأموران مجرب درب منزلتان حضور پیدا کردن و در کمترین زمان تعویض قفل لباسشویی و هر مشکل دیگری که دستگاهتان دارد رفع کند.

مقالات مرتبط:

yun.ir/zmbrx

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *