دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

انواع المنت ماشین لباسشویی

انواع المنت ماشین لباسشویی

مقدمه:

سلام به همه دوستان من، امروز می‌خوام براتون در مورد انواع المنت ماشین لباسشویی صحبت کنم، یک موضوع جذاب که خیلی کم در موردش در جاهای دیگه دیدم و امیدوارم برای شما عزیزان مفید واقع بشود. ما در سری آموزشهای تعمیر ماشین لباسشویی ایکس ویژن، قصد داریم به شما انواع المنتهای مختلف از جمله المنتهای میله ای، پره ای، فشنگی، سرامیکی، سیلیکون رابر، فلنجدار، حلقه ای، تنش زدایی و شیشه ای را بیاموزیم. خب پس اگر آماده یادگیری انواع المنت ماشین لباسشویی هستید بهتره که با ما همراه باشید.

 

المنت میله‌ای از انواع المنت ماشین لباسشویی

المنت میله‌ای از انواع المنت ماشین لباسشویی

 

المنت میله ای از انواع المنت ماشین لباسشویی که از معروفترین المنت های موجود در بازار است و نسبت به دیگر رقبای خود تطبیق پذیری بهتری دارد، خود دارای انواعی از روکش های مسی، آلومینیومی و استیل است. ساختار این المنت به گونه‌ای است که فنری که از جنس فلز کروم نیکل است و به صورت فنر درآمده درون لوله‌های المنت لوله‌ای قرار دارد. این فنر درون لوله‌ها توسط خاک اکسید عایق‌سازی شده است. این عایق که از جنس خاک اکسید است سبب می‌شود که سیم‌های فنری داخلی لوله با صفحه خود لوله تماسی نداشته باشند. المنت‌های لوله‌ای از انواع المنت ماشین لباسشویی باید در یک دمای مشخص بمانند و نباید از حد مشخصی، گرمای آن‌ها فراتر رود. به خاطر همین امر قسمت‎‌ انتهایی این لوله‌های المنت‌ میله‌ای را با پیچ‌دوسر و دستگیره عایق می‌بندند. البته این امر برای راحتی در جابه‌جایی نیز کاربرد دارد. این نوع از المنت‌ها بخاطر ساختار خود دارای مقاوت الکتریکی و مکانیک بهتری نسبت به دیگر نوع المنت‌ها هستند. از دیگر مزایای المنت میله‌ای مصرف انرژی کم آن‌ها نیز است. این المنت‌ها که از انواع المنت ماشین لباسشویی هستند؛ به راحتی شکل می‌پذیرند و به اشکال مختلف هندسی در می‌آیند. اشکالی مانند مثلث، مسطح، دایره که هرکدام از این اشکال در صنایع متفاوتی کاربرد دارند.

نیروی برقی که به دو سر این المنت‌ها متصل شده است، سبب شده است که این المنت‌ها تولید گرما کنند. این المنت‌ها که از انواع المنت ماشین لباسشویی هستند؛ برای گرم شدن خود از سیم نیکروم استفاده می‌کنند، به صورتی که، این سیم نیکروم توسط مقاومتی که از خود نشان می‌دهد، انرژی الکتریکی را در خود نگه داشته و باعث گرم شدن خود و در نتیجه گرم شدن اطراف خود می‌شود. در ادامه هم این پودر اکسید منیزیم است که با انتقال گرما به سطح عایق سبب گرم شدن المنت و شکل ظاهری سرخ آن می‌شود. رابطه طول فنر با گرمای فنر رابطه عکس دارد ولی رابطه طول فنر با عمر فنر رابطه‌ای مستقیم است. به صورتی که هرچه طول فنر کاهش یابد، گرمای آن افزایش می‌یابد و از عمر مفید آن نیز کم می‌شود و هرچه طول فنر افزایش یابد، گرمای آن کاهش پیدا می‎‌کند و به عمر مفید آن افزوده می‌شود.

هنگامی که روکش این نوع از المنت‌ها که از انواع المنت ماشین لباسشویی هستند؛ از جنس استیل باشد، این المنت‌ها می‌توانند در مایعاتی مثل آب، روغن، قیر، ازت، گازها، هوا، مواد مذاب و دیگر حلال‌ها غوطه‌ور شوند. همچنین این المنت‌ها به خاطر عایقی که دارند، به راحتی رسوب‌پذیر نیستند.

این المنت‌ها جدا از ماشین لباسشویی در فر، اتو، اجاق‌گاز، شوفاژ، یخ‌زدایی و ماشین‌های جوجه‌کشی نیز کاربرد دارند.

این نوع از المنت‌ها دارای سه دسته همرفت، تابشی و رسانشی هستند.

المنت‌ها از نوع گرمایش همرفت

این نوع از المنت‌ها هوای اطراف خودشان را گرم‌ می‌کنند. سرعت انتقال حرارت در جریان همرفتی زیاد است برای همین، وسیله‌ای را که باید گرم کنند به سرعت گرم می‌کنند. از آنجایی که این المنت‌ها گرما را به صورت همرفت منتقل می‌کنند و از فن استفاده نمی‌کنند، المنت‌های کم‌مصرفی هستند و در واقع مصرف انرژ‌ی بهینه‌ای دارند.

المنت‌ها از نوع گرمایش تابشی

این نوع از المنت‌ها گرما را به صورت تابش‌هایی از جنس امواج الکترومغناطیسی منتشر می‌کنند. این نوع از المنت‌ها در صنایع نفت و معدن و همچنین پزشکی کاربرد دارند.

المنت‌ها از نوع گرمایش رسانشی

این گرمایش همانطور که از نامش پیدا است توسط جسبیدن این المنت‌ها به یک جسم جامد اتفاق می‌افتد. این رسانش در قسمت غلاف خارجی المنت‌ها است.

 

المنت رادیاتوری (پره‌ای) ماشین لباسشویی

المنت رادیاتوری (پره‌ای) ماشین لباسشویی

همینطور که از اسم این المنت‌ها پیدا است، این المنت‌ها که از انواع المنت ماشین لباسشویی هستند؛ برخلاف المنت‌های میله‌ای دارای پره هستند که البته همین امر سبب انتقال سریع‌تر گرما توسط این المنت‌ها شده است ولی بخاطر پره‌های اضافی که دارند، این المنت‌ها انرژی الکتریکی بیشتری نیز مصرف می‌کنند. پره‌های این المنت‌ها از جنس استیل و یا گالوانیزه می‌باشند. از این المنت‌ها جدا از ماشین لباسشویی برای خشک کردم میوه‌ها و دیگر محصولات نیز استفاده می‌شود. همچنین از دیگر مصارف آن در گلخانه‌ها و کارگاه‌ها است.

طرز ساخته شدن این نوع المنت‌ها:

این نوع از انواع المنت ماشین لباسشویی که به صورت شکل U انگلیسی هستند، در ابتدا به صورت کاملا صاف بوده و بعدا طی خمی که خورده‌اند به این شکل در آمده‌اند. پولک‌ها را بعد قرار دادن در داخل این المنت‌های U شکل به نوک المنت‌ها پرس کرده تا سفت و محکم شوند. بعد از قرار دادن پولک‌ها نوبت به مهره‌های پرسی می‌رسد. مهره‌های پرسی را روی این المنت‌ها قرار داده و پرس می‌کنیم تا از این المنت‌های پره‌دار بتوانیم در گرم کردم ماشین لباسشویی خودمان استفاده کنیم.

 

المنت فشنگی (کارتریجی) ماشین لباسشویی

المنت فشنگی (کارتریجی) ماشین لباسشویی

المنت فشنگی که از انواع المنت ماشین لباسشویی  است؛ به آن کارتریجی نیز گفته، می‌شود نوعی دیگر از المنت حرارتی است که در صنعت‌هایی مانند ماشین ساخت لباسشویی نیز استفاده می‌شود. این المنت یک نوع المنت حرارتی لوله‌ای شکل و سنگین است. المنت‌های کارتریجی معمولا به صورت سفارشی با توجه به چگالی وات مورد نظر تولید می‌شوند. طرح‌های که از المنت فشنگی ساخته می‌شوند، توان این را دارند که به 50 وات بر سانتی‌متر مربع برسند. البته با توجه به سفارش انجام شده بعضی طرح‌ها نیز توان رسیدن به 100 وات بر سانتی‌متر مربع را نیز دارند.

المنت سرامیکی از انواع المنت ماشین لباسشویی

المنت سرامیکی از انواع المنت ماشین لباسشویی 

المنت‌های سرامیکی از دیگر المنت‌ها هستند که در صنعت ماشین لباسشویی به کار می‌روند. مواد سرامیکی دارای مقاومت و همچنین رسانایی الکتریکی کافی برای تولید و گرم کردن وسیله و محیطی که برای آن تعبیه شده‌اند هستند. مواد سرامیکی در این المنت‌ها سرامیکی که از انواع المنت ماشین لباسشویی هستند؛ برای عایق کردن این المنت‌ها استفاده می‌شود. این مواد سرامیکی جدا از بحث عایقی، گرما را نیز به صورت همزمان به بیرون منتقل می‌کنند. المنت‌ها سرامیکی همچنین دارای استحکام و توان بالایی می‌باشند. به همین سبب زمانی که از آن‌ها برای گرم کردن محیط استفاده می‌شود. از خود مقاومت خوبی را نشان می‌دهند. جنس این المنت‌های سرامیکی از مواد سرامیکی خالص می‌باشد. اما بیشتر آن‌ها از مواد کامپوزیتی ساخته شده‌اند که خود از فلز و سرامیک تشکل شده‌اند.

 

المنت سیلیکون رابر از انواع المنت ماشین لباسشویی

المنت سیلیکون رابر از انواع المنت ماشین لباسشویی

الن المنت‌های سیلیکون رابر از فایبرگلس‌های تقویت شده به وجود آمده‌اند. فایبرگلس‌های تقویت شده سبب شده‌اند تا این المنت‌های سیلسکون رابر در برابر رطوبت و همچنین مواد شوینده مقاوت داشته باشند. المنت‌ها سیلیکون رابر ویژگی‌های دیگری نیز دارند، از جمله اینکه مواد سمی بسیار کمی تولید می‌کند و قابلیت بازدارندگی شعله دارند. ترموستات‌های کنترلی این المنت‌های سیلیکونی که از انواع المنت ماشین لباسشویی هستند؛ سبب رسیدن حرارت این المنت‌ها به حرارت مورد نظر می‌شوند. در رابطه با وصل کردن سیم‌های تفلونی نیز باید بگویم که این این سیم‌ها می‌توانند به هر نقطه‌ای از المنت که نیاز باشد وصل شوند. المنت‌ها سیلیکون رابر به علت نازکی و انعطاف‌پذیری بالایی که دارند، برای زمان‌هایی که نیاز به حرارت پایین داریم و همچنین برای استفاده از شکل‌ها ،سایز‌ها و زاویه‌های غیر معمول نیز استفاده می‌شوند.

المنت فلنج دار (هیترمخزنی) ماشین لباسشویی

المنت فلنج دار (هیترمخزنی) ماشین لباسشویی

 

از دیگر المنت‌های استفاده شده در ماشین لباسشویی المنت فلنج‌دار یا همان المنت هیتر مخزنی است که به صورت غوطه‌ور در سیالات مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دیگر مزایای این المنت‌ها استفاده در دستگاه‌های حرارتی، صنعتی، آبگرم‌کن‌ها، بویلرها و همچنین المنت‌ها مخزنی و تانکرها است. این المنت‌ها دارای آلیاژی از جنس فولاد و یا دیگر جنس‌هایی مقاوم در برابر رطوبت هستند که این نوع آلیاژ سبب دوام و استحکام بسیار بالای این المنت‌ها می‌شود. این المنت‌ها که از انواع المنت ماشین لباسشویی هستند؛ دارای فاکتور الگوی بهینه مصرف انرژی هستند و زیان کمتری نسبت به دیگر المنت‌ها به محیط زیست می‌زنند. نام فلنج‌دار این المنت‌ها از آن جهت است که این المنت‌ها اکثر مواقع در مایعات غوطه‌ور هستند و البته اصلی‌ترین جزو این المنت‌ها همان فلنج آن‌ها می‌باشد. این المنت‌ها به علت حالت شناوری که دارند برای گرم کردن استخر و منبع‌های آب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این المنت‌ها همچنین دارای یک سنسور هستند که بتوان دمای آن‌ها را به صورت غیر مستقیم تنظیم کرد.

 

المنت حلقه‌ای (کمربندی) ماشین لباسشویی

المنت حلقه‌ای (کمربندی) ماشین لباسشویی 

المنت حلقه‌ای یا همان کمربندی که از انواع المنت ماشین لباسشویی  هست؛ از دیگر نوع المنت‌های ماشین لباسشویی است که در انواع مختلف ساده، تخت، پیچ‌دار، سیم‌دار، قاب‌دار و فیش‌دار استفاده می‌شود. این المنت‌ها دارای ضخامت بین 2 تا 5 میلی‌متر می‌باشند که از جنس استیل ساخته شده‌اند. نوع انتقال دمای این المنت‌ها از نوع انتقال دما به صورت مستقیم و از طریق تماس می‌باشد. از این نوع المنت حلقه‌ای تخت به دلیل تولید حرارت دوریه، اغلب در قالب‌ها نیز استفاده می‌شود. المنت حلقه‌ای ساده از پرکاربردترین المنت‌ها است که در همه‌ی انواع بزرگ و کوچک تولید می‌شود. این المنت‌ها که از انواع المنت ماشین لباسشویی است؛ به دلیل کاربرد خاصی که دارند و به خاطر اینکه در حرارت زیاد به سطح نچسبند، از روکش‌های جنس نچسب برای آن‌ها استفاده می‌شود. در این المنت‌ها معمولا از یک یا دو روکش استفاده می‌شود که جنس این روکش‌ها از استیل یا گالوانیزه است. این روکش‌ها همچنین دارای عایق الکتریکی که عمدتا جنس آن میکا می‌باشد هستند. این المنت‌ها به صورت واترپروف یا ضد آب نیز وجود دارند که در آن صورت به طور سفارشی ضخامت ورق یا قطر آن‌ها را بالا می‎برند. این المنت‌ها به عنوان المنت‌های با صرفه اقتصادی بالا نیز شناخته می‌شوند.

 

المنت تنش زدایی ماشین لباسشویی

المنت تنش زدایی ماشین لباسشویی

المنت تنش زدایی که از انواع المنت ماشین لباسشویی است از جنس سرامیک هستند. این المنت‌ها بسیار انعطاف‌پذیر هستند که روی سطح مورد نظر حالت و فرم خاص خود را می‌گیرند. این المنت‌ها به خاطر خاصیت تنش زدایی که دارند، علاوه در ساخت ماشین لباسشویی بیشنر در صنایع جوشکاری نیز به کار برده می‌شوند. این نوع المنت را به این علت به المنت تنش زدایی صدا می‌زنند که تنش‌های باقی مانده روی ماده که در نهایت منجر به افزایش پتانسیل خوردگی و ترک خوردگی ماده می‌شود را آزاد می‌کند.

المنت گرمایشی مسطح سرامیکی برای مصارفی که نیاز به دمای بیش از 450 درجه سانتی‌گراد دارند استفاده می‌شود.

المنت شیشیه‌ای از انواع المنت ماشین لباسشویی

المنت شیشیه‌ای از انواع المنت ماشین لباسشویی

المنت شیشه‌ای که از انواع المنت ماشین لباسشویی است یا به عبارتی دیگر، المنت کوارتز المنتی از جنس شیشه می‌باشد. این المنت‌ها دارای انتقال قوی گرما استفاده می‌شوند. شکل آن به گونه‌ای است که یک فنر از جنس آلیاژ کروم در قالبی شیشه‌ای قرار دارد. جنس این المنت ها هم از نوع کوارتز یا پیرکس می‌باشد؛ به همین علت در دماهای بالا مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. همچنین به علت نداشتن اشعه UV به عنوان المنتی برای حفاظت از محیط زیست شناخته می‌شوند. در این المنت‌ها از گاز هالوژن استفاده شده است که با توجه به این امر قابلیت افزایش دما تا بیش از 2600 درجه سانتی‌گراد را دارا می‌باشند. طرز کار این المنت هم به گونه‌ای که جریان الکتریکی از مقاومت‌ها این المنت عبور کرده و در نهایت تبدیل به اشعه مادون قرمز می‌شوند که همین امر سبب تولید گرمای زیاد در عین حال سریع می‌شود.

 

کلام آخر:

بار دیگر به انتهای مقاله‌‌ای در مورد تعمیر ماشین لباسشویی ایکس ویژن، به نام انواع المنت ماشین لباسشویی نزدیک شدیم. ما در این مقاله به انواع المنت‌هایی که در ماشین لباسشویی استفاده، از المنت‌های میله‌ای، رادیاتوری و فشنگی گرفته تا المنت‌های حلقه‌ای و تنش زدایی و شیشه‌ای اشاره کردیم. حتی برای اینکه این مقاله انواع المنت ماشین لباسشویی برای دیگر دوستان نیز کاربرد داشته باشد؛ از استفاده این المنت‌ها در دیگر صنایع نیز مثال زدیم. اگر فکر می‌کنید که ماشین لباسشویی شما نیاز به تعمیر دارد؛ می‌توانید برای تعمیرات ماشین لباسشویی ایکس ویژن خود و یا حتی دیگر ماشین لباسشویی‌ها با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *