دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تعمیر ماشین لباسشویی ایکس ویژن

 

فرض کنید در یک روز مهم که قصد دارید لباس‌های خود را بشویید و روز بعد از آن به یک مهمونی مهم دعوت شده‌اید متوجه یک اتفاق ناگوار شوید. بله درست است، چه اتفاقی بدتر از اینکه در آن لحظه متوجه این موضوع شدید که ماشین لباسشویی شما یا روشن نمی‌‍شود و یا اینکه موقع روشن شدن به صورت همیشگی و نرمال کار نمی‌کند. حال یا باید به دنبال تعمیرکار ماشین لباسشویی بگردید و جدا از اینکه منت آن را بکشید که کار شما را جدا از نوبت و قبل از همه انجام دهد، آیا اصلا کسی پیدا می‌شود بیاید یا نه؟ شاید هم به این موضوع فکر کنید که لباس‌هایتان را به خشکشویی بدهید، این موضوع هم کمی بحث برانگیز است که آیا در آن نزدیکی‌های شما اصلا خشکشویی وجود دارد و یا اینکه این خشکشویی هم در زمانی که شما می‌خواهید می‌تواند لباس‌های شما را تحویل بدهد یا نه؟ فکر کنم با موضوعاتی که بیان شد، یا باید به این مهمونی با لباسی غیر از لباس مورد علاقه‌اتان بروید و یا اینکه کلا قید این مهمونی را بزنید؛ اما ما برای شما راه‌حلی بهتر را پیشنهاد می‌دهیم و آن هم تعمیر ماشین لباسشویی در خانه است. پس برای اینکه یاد بگیرید که چگونه ماشین لباسشویی خودتان را در منزل خودتان تعمیر کنید، بهتره که با ما همراه باشید.

اگر از خودتان می‌پرسید که مگر ما متخصص هستیم که خودمان این کار را انجام دهیم؟ پس بهتر است که به شما بگوییم که بیشتر این تعمیرات توسط ابزارهای خیلی ساده بدون داشتن مهارت بسیار پیچیده‌ای و توسط یک کاربر خانگی معمولی قابل انجام هستند.

فهرست مواردی که شما نیاز دارید:

 • پارچه یا پنبه برای تمیز کردن
 • پیچ گوشتی
 • فازمتر
 • انبردست

1- علت روشن نشدن ماشین لباسشویی:

زمانی را تصور کنید که شما لباس‌هایتان را در ماشین لباسشویی چپوندین، مایع لباسشویی یا تایت را در جایگاه مخصوص خود در ماشین لباسشویی قرار داده‌اید. حالا دکمه روشن را فشار می‌دهید و منتظر این هستید که اتفاقی بیافتد، ولی هیچ عکس‌العملی از ماشین لباسشویی نمی‌بینید.

 • وصل نبودن دوشاخه به پریز

گاهی ماشین لباسشویی در اثر جابه‌جایی سبب می‌شود که دوشاخه از جای خود کنده شود.

 • چک کردن تابلو برق

بعضی موقع‌ها از خود تابلو برق یک کلید مخصوص به ماشین لباسشویی یا وسایل با مصرف بالا اختصاص داده شده است. در این موقع بهتر است ببینید که کلید تابلو برق نپریده باشید.

 • چک پریز

بهترین را برای اطمینان از برق داشتن یک پریز این است که آن را با یک فازمتر بررسی کنید. اگر فازمتر هم در دسترس ندارید می‌توانید با یک شارژر یا وسیله برقی دیگر آن پریز را تست کنید.

 • بررسی پشتیبان در

این قسمتی از ماشین لباسشویی است که جهت پشتیبانی از بسته شدن در ماشین لباسشویی طراحی شده است. و تا زمانی که ارتباط برقرار نکند با بخشی از ماشین لباسشویی، ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود. پس حتما این قسمت را بررسی کنید که درست در جای خود نشسته باشد.

 

2- علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی:

حالا که همه‌چی داره خوب پیش‌ میره پس بیاید به این نکته هم توجه کنیم، که چرا بعضی‌ موقع‌ها لباس‌هامون تمیز شسته میشن و بعضی موقع‌ها لباس‌هامون اونجور که ما می‌خواهیم از ماشین لباسشویی تمیز بیرون نمی‌آیند.

 • بیش از حد پرشدگی لباس

ببنید که ماشین لباسشویی شما چند کیلویی است، مثلا اگر 5 کیلویی است، شما نباید بیشتر از 5 کیلو لباس درون ماشین لباسشویی خود قرار دهید. در غیر این صورت باید منتظر این باشید که لباس‌های نشسته یا غیرمطلوب از ماشین لباسشویی خود تحویل بگیرید.

 • میزان استفاده از مایع لباسشویی

زمانی که از مایع لباسشویی استفاده می‌کنید باید به این موضوع توجه کنید که در میزان استفاده از مایع لباسشویی خساست نکنید. چرا که استفاده کم از مایع لباسشویی سبب تمیز نشستن لباس‌ها می‌شود.

 • جنس مایع لباسشویی

در زمان خریدن مایع لباسشویی باید به این موضوع توجه کنید که از مایع لباسشویی جنس خوب و تاریخ مصرف نگذشته استفاده کنید. جنس خوب بودن تنها به این معنا نیست که از یک برند گرون استفاده کنید. بلکه از یک برندی استفاده کنید که دارای اعتبار می‌باشد.

 • نوع مایع لباسشویی
 • کف نکردن لباسشویی ایکس ویژن

وقتی لباس‌های خود را درون ماشین لباسشویی قرار می‌دهیم باید با توجه به رنگ، جنس و کارایی لباس‌ها بهترین نوع مایع لباسشویی را استفاده کنیم، مثلا برای لباس‌های مشکی از مایع مخصوص لباس‌های مشکی استفاده کنیم.

 • جداسازی لباس‌ها

سعی کنیم قبل قرار دادن لباس‌ها در ماشین لباسشویی آن‌ها را به خوبی تفکیک کنیم، به طوری که مثلا لباس‌های حیوانات خانگی خود را با لباس‌های خودمان همزمان در ماشین لباسشویی قرار ندهیم. تا جایی که مقدور می‌باشد لباس‌های خودمان را هم تفکیک کنیم و در دورهای متفاوت آن‌ها را در ماشین لباسشویی قرار دهیم. برای مثال لباس‌های زیر جدا، حوله‌ها جدا.

 

 

3- علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی با سرعت بالا

زمانی که لباس‌ها در ماشین لباسشویی قرار می‌گیرند، بعد آبگیری باید با سرعت بالا دیگ ماشین لباسشویی بچرخد تا لباس‌ها خوب خشک شوند. اما گاهی اتفاق می‌افتد که در این زمان ماشین لباسشویی توقف می‌کند و نمی‌چرخد. یا گاهی وقتی شروع به چرخش با سرعت بالا می‌کند پس از مدتی دوباره متوقف می‌شود و معمولا با صدای بوق هشدار ماشین لباسشویی همراه است.

 • توزیع نشدن خوب لباس‌ها

سعی کنید لباس‌ها را همیشه قبل گذاشتن در دیگ ماشین لباسشویی خوب از هم جدا کنید و به صورتی آن را در ماشین بگذارید که با چرخیدن دیگ لباس‌ها گوله نشوند؛ چرا که در صورت گوله شدن لباس‌ها، ماشین لباسشویی از حالت تعادل خارج می‌شود و پس از مدتی متوقف می‌شود. در این صورت باید درب ماشین لباسشویی را باز کنید و لباس‌ها را دوباره خوب توزیع و جدا کنید، سپس درب ماشین را ببندید و ماشین لباسشویی خود به صورت اتوماتیک روشن می‌شود.

 • بالانس یا همطسح نبودن ماشین لباسشویی با زمین

در این حالت چک کنید که ماشین لباسشویی‌اتان دقیقا بر روی زمین به صورت همسطح واقع شده است. این عمل را می‌توانید با یک تراز چک کنید. اگر همسطح نبود باید با یک موکت چندلا یا یونولیت یا ابر جوری آن را محکم و تراز کنید که بعد چرخیدن با سرعت بالا، نسب به سطح زمین باز از حالت تعادل و تراز خارج نشود.

 • مسدود شدن شلنگ تخلیه

در پشت ماشین لباسشویی یک شلنگ راه راه وجود دارد که به شلنگ تخلیه معروف است. مواد اضافی و کثیف بعد شستشو همراه با آب توسط این شلنگ به بیرون راه پیدا می‌کنند. اگر این شلنگ به هر علتی مسدود شود، ماشین لباسشویی از حالت تعادل و تراز خارج می‌شود، در نتیجه باید همیشه حواسمان به مسدود شدن این شلنگ باشد و در صورت مسدود شدن، آن را از پشت ماشین لباسشویی باز کرده و کاملا آن را تخلیه و باز کرده.

 

4- علت صدا دادن ماشین لباسشویی:

یکی از آزارده‌ترین حالت‌های ماشین لباسشویی زمانی است که به زمین کوبیده می‌شود و صداهای دلخراش از خودش ایجاد می‌کند. صداهایی که مخصوصا در حال چرخش ماشین لباسشویی ایجاد می‌شود. اما مشکل اصلی از آنجایی شروع می‌شود که بحث سر تنها آزاردهنگی این صداها نیست؛ بلکه این صداهای آزاردهنده و کوبیدن‌های ماشین لباسشویی خود در آینده سبب بروز مشکلاتی در ماشین لباسشویی می‌شود که باید آن‌ها را پیگیری کنیم. این صداها مثل بروز درد در بدن می‌باشد که هشداری است برای آسیب‌های بیشتر.

 • روغن‌کاری و تعویض بلبرینگ

گاهی منبع این صداهای جیرجیر مانند، بلبرینگ ماشین لباسشویی است که یا اصطکاک آن زیاد شده است که باید روغن‌کاری یا گریس‌کاری شود و یا اینکه قسمتی از آن در اثر استفاده زیاد تراشیده شده است و از حالت استاندارد خارج شده است و در نتیجه باید سریعا تعویض شود.

 • بررسی تسمه یا قرره موتور ماشین لباسشویی

یک دیگر از علت‌های شایع صدای ماشین لباسشویی، فرسودگی تسمه یا قرقره موتور ماشین لباسشویی است که باید در زمان مقرر و قبل پاره شدن و آسیب دیدگی بیشتر تعویض شود.

سرانجام:

خدمات شرکت ایکس ویژن

در مورد تعمیر ماشین لباسشویی مطالب زیادی بیان شد که البته امیدواریم که شما هر آنچه که هست را به درستی انجام دهید. تعمیر ماشین لباسشویی ایکس ویژن مانند بقیه ماشین لباسشویی‌ها است ولی هرآنچه که به صورت جزئی تفاوت دارد در بین ماشین لباسشویی‌ها، دیگر مربوط به شما نمی‌شود و باید به سمت تعمیرکاران حرفه‌ای و نمایندگی‌های مجاز بروید. چرا هرچند شما علم داشته باشید و اصلا یک متخصص حرفه‌ای باشید باز نیاز به ابزار و قطعات دارید که تنها به عنوان یک تعمیر خانگی نخواهید توانست ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید. اگر سوالات بیشتر دارید می‌توانید از ما که یکی از نمایندگی‌های مجاز برای تعمیر ماشین لباسشویی ایکس ویژن هستیم بپرسید.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *