دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دلایل خاموش نشدن لباسشویی ایکس ویژن

یکی مشکلاتی که در محصولات ایکس ویژن رایج می‌باشد خاموش نشدن لباسشویی ایکس ویژن آن‌ها است. این دلیل می‌تواند از قسمت‌های مختلفی در دستگاه‌های شما باشد. برای اینکه بتوانیم این مشکل تشخیص دهیم، باید مواردی که جلوی این فرمان را می‌گیرند را پیدا کنیم، حال این مشکل می‌توانید هم به‌صورت الکتریکی یعنی از قسمت برد یا به‌صورت فیزیکی مانند تخلیه نشدن آب به‌صورت کامل. همچنین خطا می‌تواند بر روی دیسپلی یا پنل، کد خطا ظاهرشده و باعث جلوگیری خاموش شدن دستگاه شما نیز شود که باید آن را رفع نمایید. در این مقاله قدم‌به‌قدم جلو خواهیم رفت تا مشکل خاموش نشدن لباسشویی ایکس ویژن شمارا باهم بیابیم.

روش کلی کار کردن لباسشویی

شاید با خودتان بگویید این را حتی کودکان ابتدایی نیز بلد هستند. حق با شماست اما ما در آخر می‌خواهیم به نتیجه‌ای مهم برسیم تا پیدا کردن مشکل خاموش نشدن لباسشویی ایکس ویژن شمارا آسان‌تر کنیم. روش کار کردن ماشین لباسشویی به‌صورت است که شما بعد از زدن دکمه پاور لباسشویی و روشن کردن آن، با استفاده از دکمه ماشین لباسشویی فرمانی را به دستگاه وارد می‌کنید. پس از انتقال فرمان، ماشین لباسشویی دستورها را انجام خواهد داد که باهم دستورها را بررسی می‌کنیم.

ابتدا دستگاه شما فرمان قفل‌کردن درب را می‌دهد، سپس از شلنگ ورودی که وظیفه آن واردکردن آب است، آب را به مقداری که لباس را در درون و لباسشویی‌تان گذاشته‌اید وارد دیگ یا محفظه لباسشویی می‌کند. بعدازآن آب به داخل محفظه مواد شوینده دخول کرده تا مایع یا پودر لباسشویی برای شستن آماده شود. پس از خیس شدن یا کف کردن مواد شوینده، دیگ لباسشویی شروع به چرخ می‌کند تا البسه شما شسته شود.

پس از شستن البسه، کف و آب کثیف تخلیه‌شده و پس‌ازآن آب تمیز وارد محفظه می‌شود تا مقدار کثیفی و ماده شوینده‌ای که در لباس‌های شما مانده است را پاک کند. بعد از تخلیه دوباره آب، دستگاه شما عمل خشک‌کردن را انجام می‌دهد و بعدازآن به‌صورت خودکار خاموش می‌شود. این تمام مراحلی بود که ماشین شما برای شستن البسه شما انجام می‌دهند. اما اگر پس از اتمام کار با خاموش نشدن لباسشویی ایکس ویژن مواجه شدید به معنی آن است که ایرادی در یک از این قسمت‌ها وجود دارد. با ما همراه باشید تا به‌صورت موشکافانه ایراد شمارا پیدا نماییم.

 

روشن ماندن لباسشویی ایکس ویژن

 

علت خاموش نشدن لباسشویی ایکس ویژن

  1. خرابی برد
  2. خرابی موتور
  3. خرابی تایمر
  4. خرابی پمپ تخلیه
  5. نوسانات برق یا مشکلات مربوط به برق
  6. خرابی میکروسویچ درب
  7. خرابی هیدروستارت
  8. خرابی ولوم
  9. انسداد فیلتر شیر ورودی آب
  10. نچرخیدن آبکش دستگاه

علت خرابی برد

 

ما در مقاله‌های قبلی درباره علت و علائم خرابی برد اشاره و گفتگو کرده‌ایم. همان‌طور که میدانید برد مانند مغز انسان عمل می‌کند و تمام‌کارهایی که بالا نام‌برده‌ایم، برد به دستگاه فرمان می‌دهد یعنی از ورود آب و چرخش آبکش تا تخلیه آب و خشک‌کردن. اگر مشکلی به وجود آید، ایراد خاموش نشدن لباسشویی ایکس ویژن گردن این قطعه است. تعمیر کردن برد دستگاه علاوه بر اینکه بسیار سخت از هزینه بالایی را نیز می‌طلبد که هزینه تعویض آن نسبت به تعمیر بسیار سبک‌تر است. این انتخاب این دو گزینه به‌دست متخصص یا تعمیرکار می‌باشد. همچنین قبل از اینکه قصد تماس گرفتن با کارشناسان ما را داشته باشید دستگاهتان را به مدت 5 دقیقه از دوشاخه جدا نمایید.

 

خاموش نشدن لباسشویی ایکس ویژن

خاموش نشدن لباسشویی ایکس ویژن به علت خرابی موتور

موتور نیز رابطه مستقیمی با خاموش نشدن لباسشویی ایکس ویژن دارد. موتور از اجزایی مانند سیم‌پیچ، زغال، خازن راه‌انداز و قطعات مختلف دیگر می‌باشد که قطعه‌های موتور هر شرکتی با شرکت دیگر متفاوت است. اگر یکی از این قطعات کار نکند موتور از کار می‌افتد و برد همچنان فرمان مرحله موردنظر را وارد می‌کند، اما موتور به دلیل خراب شدن یا به‌قول‌معروف نیم سوز شدن مقدور به انجام کار یا فرمان موردنظر می‌باشد. در صورت خرابی به کارشناسان ما زنگ‌زده و پس از حضور تعمیرکار قطعه شمارا در کمترین زمان مورد تعمیر و یا تعویض قرار می‌دهند.

خرابی تایمر

این مشکل برای ماشین لباسشویی‌های قدیمی صدق می‌کند زیرا دستگاه‌های امروزه به‌جای برد تایمر برد الکترونیکی دارند. کارایی برد تایمر به این صورت است که فرمان‌ها را به‌صورت زمان‌بندی ارسال می‌کند، اما ماشین‌های امروزی گزینه‌ها متفاوت با فرمان‌های متفاوتی دارند. در صورت خرابی تایمر، دستگاه در هر مرحله‌ای که باشد ازکارافتاده که باید لباسشویی خود را از برق بکشید و به کارشناسان دستگاه تماس بگیرید تا ایراد خاموش نشدن را رفع نمایند.

 

نتیجه‌گیری

به علت اینکه هم تعداد و هم توضیحات خرابی‌های خاموش نشدن لباسشویی ایکس ویژن بسیار زیاد می‌باشد ما در مقاله‌های دیگر به ادامه ایرادها می‌پردازیم. اگر شما تخصصی در تعمیرات لباسشویی ندارید مخصوصاً در قسمت‌های برقی، لطفاً اقدام به‌کاری نکنید. زیرا نه تنها امکان ایجاد مشکلی دیگر وجود دارد بلکه امکان برق گرفتی و یا صدمات دیگر نیز به خودتان وجود دارد. بهتر است پس از به وجود آمدن مشکل دستگاه را از برق کشیده و به کارشناسان ما زنگ بزنید سپس خرابی را برای ما شرح‌حال دهید تا بتوانیم تشخیص دهیم که کدام تعمیرکار یا تکنیسین را برای خرابی‌های خاموش نشدن لباسشویی ایکس ویژن درب منزل شما بفرستیم.

مقالات مرتبط:

تعمیر لباسشویی ایکس ویژن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *