دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دلایل سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن

 

شاید به این موضوع فکر نکرده باشید که دلایل سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن چیست و یا چه دلیل و نشانه هایی میتواند به این قطعه آسیب برساند. اگر سری به بازار بزنید و قیمت های نجومی ماشین لباسشویی را نگاه کنید حتما به این علت ها و علائم توجه خواهید کرد. موتور هر دستگاه به معنای واقعی مانند یک قلب عمل میکند یعنی فرمان را از بُرد گرفته و به آن فرمان عمل میکند حال اگر این قطعه با سوختگی و یا نیم سوز شدن مواجه شود امکان کار کردن درست را ندارد. حالا میخواهیم در این مقاله به علائم و دلایل سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن مراجعه کنیم و متوجه بشویم به چه علت این قطعه با مشکل مواجه میشود و نشانه هایی که میتوانیم قبل از سوختن موتور جلوگیری چیست. با ما همرا باشید تا جواب این دو سوال را باهم دریابیم

اضافه بار جریان الکترسیته

هر موتوری شدت خودش را دارد یعنی هنگام سرهم کردن موتور مقدار سیم پیچ، زغال، المنت و غیره ای که به کار میرود، این را به موتور میفهماند که شدت جریان ورودی برق به چه اندازه باشد. حال اگر این جریان تغییر کند باعث آسیب رساند به این قطعه مهم میشود و یکی از دلایل سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن این خطر است. این اتفاق میتواند به دلیل کاهش جريان ولتاژ اتفاق بی افتد.

همانطور که اشاره شد به دلیل اینکه موتور خواستار برق با ولتاژی اندازه است تا بتواند خود و قطعه های داخلی دیگر را به کار بی اندازد اما اگر برق به اندازه ای معقول به این قطعه نرسد باعث آسیب به خود و قطعاتی دیگرمانند برد میشود. همچنین اضافه جریان نیز میتواند باعث آسیب زدن هم به این قطعه و هم به قطعات برقی دیگر شود. برای جلوگیری از این خطرات کافی است دستگاه تان را به جای مستقیم وصل کردن به دوشاخه اصلی برقه به یک محافظ برقی وصل کنید، این یکی از ریز ترین دلایل سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن میباشد که کسی به آن دقت نمیکند.

مقاومت پایین سیم پیچ های از دلایل سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن

یکی از  علت سوختگی موتورها که بسیار شایع است میتوان به مقاومت پایین سیم پیچ ها اشاره کرد. درواقع مقاوت پایین سیم پیچ ها در تمامی ماشین ها رایج است و ممکن است برای موتور پیش بیاید. این خرابی به علت های مختلفی ممکن است پیش بیاید، از این خرابی های میتوان به گرمای بیش از حد، پوسیدگی به علت طول عمر و یا آسیب دیدن است. بین قطعه های کنتاکتور و موتور فاصله ای معقول وجود دارد تا گرمای قطعه ای دیگر به بر روی دیگری تاثیر منفی نگذارد. اگر فاصله این دو بسیار کم شود باعث آسیب دیدن یکی از این دو بخش میشود، در صورت ادامه بیش از حد این میتواند به موتور آسیب های جدید بزند.

همانطور که اشاره شد دلایل سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن بسیار متعدد میباشد که پایین بودن استقامت سیم پیچ ها از شایع ترین ها میباشد. قبل آن که از دستگاه استفاده کنید به تمامی اتصالات و سیم اصلی ماشین لباسشویی را ببرسی کنید تا خیالتان از این ایراد راحت باشد. در صورتی با این خرابی یا مشکل مواجه شده اید سعی نکنید خودتان این ایراد را رفع کنید زیراد برق با کسی شوخی ندارد و باید به صورت اصولی رفع شود برای همین با کارشناسان ما تماس گرفته تا این خرابی را به طور اصولی رفع نماییم.

 

دلایل سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن

 

گرما بیش از حد

گرمای بیش بالا از دلایل مهم سوختن موتور است که نمیتوان آن را شوخی یا ناچیز گرفت. گرما و الکترسیته مانند دوقطب یک همسان آهن ربا می باشند یعنی به طور عامیانه با هم دیگر ناسازگار هست و گرما بیش از حد میتواند به لوازم الکتریکی آسیب های جدی برساند. اگر ماشین شما از خود گرمای غیر معقول تولید میکند یا همراه با گرمای زیاد خاموش میشود به کارشناسان زنگ زده و درخواست تعمیرکار کنید تا به صورت اصولی ایراد شما را پیداکرده و خرابی دستگاه شما جلوگیر کنیم.

آلودگی از از دلایل سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن

زندگی تمام گرد و خاک یا آلودگی ها به کنج دیوار ها یا پشت وسیله ها ختم میشود و چه جایی بهتر از پشت لباسشویی. گرد و خاک ها میتواند باعث بسته شدن گردش هوای و گرم شدن موتور میشود که این علاوه برگرمای بیش از حد باعث آسیب های جدی تری نیز میشود. برای همین هر چند ماه یک بار ماشین خود را از دستگاه کشیده و با یک فرچه کاملا خشک روی موتور را تمیز نمایید تا گردش هوا در این قطعه جریان داشته باشد.

تنظیم نبود تسمه ها

دلایل سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن تمام نشدنی هستند اما ما به اصلی ترین و مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد. تظیم نبودن تسمه ها میتواند آسیب های جدی به دستگاه برساند برای مثال علاوه بر آسیب رساند به موتور باعث خرابی آبکش، خرابی هرزگرد، خرابی میله ابکش و…. بشود. برای جلوگیری از این خطر تسمه شما باید سالانه بررسی شود. این ایراد معملولا پس از کار کردن بسیار زیاد دستگاه تان اتفاق می افتد پس جای نگرانی نیست.

 

علت های نیم سوز شدن موتور

 

جمع بندی

تمامی دلایل سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن که نام برده ایم به معنای مواجه شدن شما با تمامی این خرابی ها نیست و امکان دارد دستگاه شما تا پایان طول عمر خود با هیچ ایرادی مواجه نشود که این ارزوی تمامی شرکت های الکترونیکی است. علاوه بر آن ما در این مقاله و توانستیم به دلایل سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن اشاره کنیم و درباره علائم سوختگی ها را در مقاله های دیگر گفتگو خواهیم کرد. همچنین در موارد بالایی که اشاره شد ایراد هایی مانند اتصالات برقی بسیار جدی هستن پس خواهش مندیم تا آن را نادیده نگیرید و خودتان برای رفع این مشکل اقدام نکنید زیرا اتصالات برق خطرناک هستند. پس کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین برق را کنید را ماموران ما دوره های تعمیر لباسشویی ایکس ویژن را به طور حرفه ای گذراند.

مقالات مرتبط:

تعمیر لباسشویی ایکس ویژن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *