دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

علائم سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن

در این مقاله قصد آن را داریم تا درباره‌ی نشانه‌های سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن با شما صحبت کنیم و متوجه بشویم که علت دستگاه شما از کجا می‌باشد یعنی متوجه بشویم علت سوخت آن از کدام قسمت است، این نشانه چه چیزی هستند؟ آیا هزینه‌ی آن‌ها بسیار گزاف است؟ همان‌طور که متوجه شدید قبل از از کار افتادن یا سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن، دستگاه از خود علائمی نشان می‌دهد که هرچه زودتر آن را رفع نمایید تا به قسمت‌های دیگر وسیله آسیب نرساند. اگر بر این باورید که با مشکل یا علائم سوختن موتور مواجه شده‌اید با ما همراه باشید تا این علائم را باهم بررسی کنیم و متوجه شویم که آیا موتور دستگاه شما سوخته است یا نه اما قبل ازآن‌که به سراغ این نشانه‌ها برویم قبل آن می‌خواهیم نحوه کار کردن لباسشویی را برای شما توضیح دهیم.

نحوه کارکردن لباسشویی

شاید با خودتان بگویید که این را حتی بچه‌های دبستانی نیز بلد هستند و چه ارتباطی به سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن دارد، حق با شماست اما قصد داریم در آخر به نتیجه مهمی برسیم. نحوه کار کردن لباسشویی صورت است که ابتدا شما دستگاه را به برق می‌زنید سپس آن را روشن می‌کنید. سپس شما لباس‌ها را به داخل وسیله می‌اندازید و دکمه شستشو را فشار می‌دهید که از همین‌جا موتور شروع به کار کردن می‌کند. در اولِ کار ماشین از طریق کنترل ورودی شروع به آبگیری می‌کند سپس موتور، مقدار کمی از آب را به فشار به جاپودری وارد می‌کند. بعدازآن که موتور با آب البسه را به‌طور خوب شست، یک بار دیگر آب را وارد محفظه دستگاه می‌کند تا کف و یا کثیفی را به‌طور کامل بگیرد. سپس با سرعت و چرخش بسیار شروع به خشک‌کردن لباس‌های شما می‌شود. محفظه که به آن وان میگوییم از دو قسمت تشکیل می‌شود. قسمتی که البسه خود را در آن جای می‌دهید نام‌های مختلف آبکش، سبد یا درام یا وان داخلی می‌شناسند و قسمتی که آبکش در آن قرار دارد به آن وان خارجی، دیگ یا لگن گفته می‌شود.

 

 وظیفه و اجزای لباسشویی

از اجزای دیگر این دستگاه می‌توان به تسمه اشاره کرد که آبکش را به موتور وصل کرده و تا سبد شروع به چرخش کند. همچنین یکی از اجزای مهم لباسشویی موتور آن است. هنگام فعال کردن گزینه شستشو برد بیشتر فرمان‌های موردنظر را به موتور انتقال می‌دهد، پس به معنای واقعی کلمه موتور قلب این دستگاه است. باهم نحوه کار کردن، وظیفه و اجزای دستگاه را بررسی کردیم و حالا میدانیم که علائم سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن می‌تواند از کدام قسمت باشد، اما هنوز نمی‌دانیم که آن علائم و یا نشانه‌ها چیست.

 

سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن

 

نشانه های سوختن موتور

همان‌طور که اشاره شد، همه‌چیز را درباره‌ی قسمت‌هایی که با آن سروکار داریم و احتمال سوختن موتور را می‌تواند به باشد را چک کرده‌ایم اما نمی‌دانیم که آن نشان به‌خصوص که می‌تواند ما را آگاه کند چیست. با ما همراه باشید تا این نشانه‌ها را به‌طور کامل موردبررسی قرار دهیم.

سوختن لباسشویی ایکس ویژن به علت نچرخیدن آبکش ماشین لباسشویی

یکی از علائمی که شما با سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن موجه هستید نچرخیدن آبکش و درست خشک نکرد البسه شما می‌باشد. هنگامی فرمان به‌طور کامل انجام‌شده و قصد برداشتم لباس خود را دارید امکان دارد لباس شما خیس یا غرق در آب باشد بااینکه فرمان به‌طور کامل انجام‌شده یک جای کار می‌لنگد و نمی‌دانید کجا. احتمال می‌رود این نشانه می‌تواند از زغال موتور شما رو به اتمام است و با این ایراد به شما اخطار می‌دهد. هنگام خشک‌کردن لباس موتور نیاز با سرعت بالا دارد و به این معنا است که موتور در حالت خشک‌کردن به اوج خود میرد اگر زغال این قطعه رو به اتمام باشد موتور امکان چرخیدن به اسرعت بالا را ندارد. همچنین در بعضی از موارد این امکان وجود دارد که در درون این وسیله به‌جای زغال یک تکه آهن‌ربا وجود داشته باشد.

سوختن لباسشویی ایکس ویژن به علت تخلیه نکردن آب دستگاه

مرحله‌ای که قبل خشک‌کردن لباس وجود دارد پمپاژ کرد آب به بیرون یا همان تخلیه آب می‌باشد. اگر این مرحله به هر دلیل به مشکل بربخورد به مرحله‌ی خشک‌کردن نمی‌رود. درنتیجه آب در داخل آبکش انباشته می‌شود. این مشکل نیز می‌تواند یکی از علائم سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن به اشدی باشد و هرچه زودتر با کارشناسان ما تماس گرفته تا تکنسین موردنظر را به‌سرعت درب منزل فرستاده تا مشکل شمارا به‌سرعت رفع نماییم.

 

نشانه های نیم سوز شدن موتور لباسشویی ایکس ویژن

 

نتیجه گیری

ما این مقاله را به‌طور خلاصه برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم زیرا این گفتگو درباره این موضوع بسیار طولانی می‌باشد. اگر با سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن مواجه شده اند همچنین سررشته از تعمیرات دارید طبق دستورالعمل زیر موتور را عوض کنید. ابتدا لباسشویی را از برق بکشید و پشت دستگاه را به سمت خود بچرخانید تا دسترسی راحت‌تری را داشته باشید. سپس پیچ‌های قاب را بازکرده و قاب را کنار بگذارید. حال شما با موتور مواجه شده‌اید، و باید 4 عدد پیچی که موتور را نگه‌داشته‌اند را به همراه تسمه از موتور جدا نمایید.  بعدازآن چند سیم به موتور وصل شده‌اند، آن‌ها را از قسمتی که دارای سوکت فلزی هستند از موتور جدا کنید. زمانی که موتور را جدا کردید باید این کار را به‌طور معکوس انجام دهید. اگر در تعمیرات ناوارد هستید خواهشمندیم که از هرگونه اقدامات جلوگیری کرده و با کارشناس تعمیر لباسشویی ایکس ویژن تماس بگیرید و درخواست تعمیرکار برای سوختن موتور لباسشویی ایکس ویژن کنید تا در کمترین زمان مشکل شمارا رفع و رجع نمایند.

مقالات دیگر:

تعمیر لباسشویی ایکس ویژن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *