دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

علت تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن

گاهی اوقات برای شما هم پیش‌آمده باشد که بعد از شستشو لکه‌های سفید و چرک مردگی بر رو لباس‌های خود ببینید و دلیل آن راندانید بسیاری از مردم فکر می‌کنند که ایراد از لباس است و یا عمر لباس تمام‌شده بنابراین آن را بیرون می‌اندازند درصورتی‌که این‌طور نیست و علت آن تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن شما می‌باشد. امروز می‌خواهیم علت‌های تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن شمارا باهم بررسی کنیم و متوجه بشویم مشکل دستگاه شما از کدام قسمت می‌باشد.

 

یافتن مشکل تمیز نشستن ماشین لباسشویی

قبل ازآن‌که به سراغ تعمیر، تعویض و یا رفع مشکل دستگاه خود بروید، ابتدا باید تمام قسمت‌هایی که مشکل تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن را به وجود می‌آورند را چک کنید تا بتوانید به‌صورت درست و عاقلانه برای رفع مشکلتان تصمیم بگیرید. علاوه بر آن چک کردن تمام قسمت این اجازه را به شما می‌دهد تا متوجه بشوید که آیا دستگاه شما دارای چند ایراد همزمان است یا خیر.

 

استفاده بسیار زیاد از مواد شویند

بسیاری بر این باورند هر چه قدر که مقدار ماده شوینده را بیشتر کنند مایع لباسشویی لباس‌ها را بهتر می‌شورد درصورتی‌که این‌گونه نمی‌باشد. ماشین لباسشویی بر اساس دستوری که از برد خود می‌گیرد مقداری خاصی را برای س مرحله‌های کف کردن، شستن و آبکشی آب صرف می‌کند و مایع شوینده بیشتر باعث فرا رفتن از این سه مرحله شده و می‌تواند یک از دلایل تمیز نشدن لباسشویی ایکس ویژن باشد.

 

تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن

 

انتخاب گزینه و یا برنامه نامناسب

همان‌طور که اشاره شد لباسشویی فرمان خود را از برد می‌گیرد اما اگر که شامل گزینه‌هایی که برای شستم لباس نیز انتخاب می‌کنید هم می‌شود. بعضی از دستگاه‌های لباسشویی بر اساس گزینه‌هایی موردنظر خود برنامه‌هایی مانند کف کردن، شستن و آبکشی نیز تغییر می‌کند. برای همین دفترچه دستگاه را قبل از استفاده چک کنید تا متوجه استفاده از مواد شوینده بشوید و با مشکل تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن مواجه نشوید.

حجم بالای لباس علت تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن

یکی از دلایلی که باعث تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن می‌تواند به حجم بالا لباسشویی شما باشد. به دلیل حجم بالای البسه، ماشین لباسشویی شما توان آبکشی درست را ندارد برای همین بر روی پوشاک شما لکه‌های سفید می‌اندازد. قبل استفاده حتماً دفترچه راهنمای دستگاه را چک کنید تا از حمل وزن دستگاهتان متوجه شوید و با مشکلاتی مانند ارور دستگاه مواجه نشوید.

کثیف بودن جای مایع شویی علت تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن

از علت‌های تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن می‌توان به‌جای شویند دستگاه اشاره نمود زیرا پس استفاده مکرر، این قسمت رنگ زرد را به خود می‌گیرد. کمتر کسی می‌تواند این را حدس بزند. این قطعه بسیار ناچیز شمرده می‌شود درصورتی‌که محفظه جاپودری هم بسیار مهم و هم از علل‌های اصل این مشکل است زیرا محفظه جاپودری به علت زرد شدن باعث کثیف شدن مایع و پودر لباسشویی شما می‌شود.

تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن به علت کثیف بود دیگ

از کمتر عادت‌هایی که کسی دارد می‌توان گفت تمیز کردن دیگ یا محفظه داخل لباسشویی است. این قطعه نیز با شستشوی نادرست لباس نیز ارتباط مستقیمی دارد زیرا پس از استفاده مکرر از این قسمت تمام چرک‌های البسه قبلی را به خود گرفته است پس تعجب ندارد که بر روی لباس و ما چرک مرده و یا کثیفی مشاهده می‌کنیم.

 

کثیف بودن آبکش

 

نتیجه‌گیری

به علت تعداد زیاد این مشکل همه را نمی‌توان دریک مقاله جمع کرد برای همی ما در مقالات بعدی به این مبحث خواهیم پرداخت. بیشتر علت‌های تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن بسیار جزئی بوده و نیازی به تعمیرات ندارد اما یکی دلایلی که می‌توان گفت بسیار مهم است چک آپ سالانه دست می‌باشد. به دلیل آنکه ماشین لباسشویی فعالیت زیادی در سال انجام می‌ده باید هر 12 ماه یک بار توسط تکنسین موردبررسی قرار بگیرد مشکل تمیز نشستن لباسشویی ایکس ویژن و مشکلات جدی‌تر برای دستگاه شما رخ ندهد.

مقلات مرتبط:

تعویض بلبرینگ لباسشویی ایکس ویژن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *