دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

علت لرزش لباسشویی ایکس ویژن

امروز قصد داریم درباره یکی از مشکلات مهم و متعدد محصول ایکس ویژن یعنی لرزش لباسشویی ایکس ویژن با شما گفتگو نماییم. این مشکل در تمام دستگاه‌ها مشترک می‌باشد، پس اگر شما لباسشویی از شرکت دیگر دارید ما این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم. مشکلات در کل دو صورت الکتریکی یا به‌صورت فیزیکی هستند. از ایرادهایی مانند شستشویی نادرست و یا هنگام کارکردن، دستگاه از کار می‌افتد ایراد الکتریکی میگویند. از ایراد مانند لرزش لباسشویی ایکس ویژن، صداهای غیرعادی ایرادهای فیزیکی می‌گویند.

 

 تراز نبودن دستگاه

گاهی همیشه اوقات مشکل از درون ماشین لباسشویی ما نیست و به علت‌های متعدد مانند تراز نبودن لباسشویی با زمین، فاصله دستگاه با زمین، کج یا لق بودن کاشی زیر پایه دستگاه یا…. هم‌سطح بودن دستگاه ما را به هم زده و باعث لرزش لباسشویی ایکس ویژن ما می‌شود. در صورت مشاهده شدن یا فهمیدن این ایراد باید هرچه زودتر رفع نمایید زیرا امکان آسیب رساندن به اسکلت یا اندام داخلی دستگاه وجود دارد. برای اینکه متوجه بشوید دستگاه شما در حالت تراز قرار دارد یا نه می‌توانید از دستگاهی به نام “تراز” استفاده نمایید. در صورت تراز نبودن دستگاه ابتدا پایه‌ها را چک کنید و به بنید کدام پایه‌بلند یا کوتاه است. سپس با وسایلی مانند انبردست یا انبر قفلی پایه‌های محصولتان را باهم تراز نمایید.

 

علت لرزش لباسشویی ایکس ویژن

 

لرزش لباسشویی ایکس ویژن به علت بار بیش‌ازحد و نامتعادل بودن آن

یکی از دلایلی که به وجود آمدن لرزش لباسشویی ایکس ویژن می‌شود بارگیری بیش از دستگاه است. بعضی از دستگاه‌ها اگر بارگیری بیش‌ازحد باشد ارور یا خطا می‌دهد اما محصولات بعضی از شرکت‌ها این خطا را ندارند و ادامه به شستشوی خود می‌دهند. برای این بفهمیم به چه اندازه باید البسه داخل لباسشویی‌مان بریزیم، ابتدا کاتالوگ یا دفترچه راهنما را مطالعه نمایید تا متوجه بشوید دستگاهتان به چه اندازه بارگیری می‌نماید که معمولاً دفترچه راهنما وزن لباس خشک را اشاره‌کرده است. از دلایل لرزش که باید حتمان به آن دقت کنید متعادل بود البسه‌ای که استفاده می‌کنید است. هنگامی شما در حال ریخت بار داخل آبکش هستید باید لباس‌های خود را از هم جدا کرده و کامل در دستگاه پخش نمایید زیرا هنگام خیس شدن و لباس‌ها به‌هم‌پیچیده و شکل توپ را به خود می‌گیرند.

 

لرزش لباسشویی ایکس ویژن به علت کمک‌فنر

اگر آقا هستید و دارید این مقاله را مطالعه می‌نمایید شاید کارایی این گزینه را بدانید اما برای آنکه نمی‌دانند کمک‌فنر چیست یا این قطعه چه وظیفه‌ای دارد این گزینه را حتماً مطالعه کنید. کمک‌فنرها در ابتدا در اتومبیل و موتورسیکلت‌ها به‌کار می‌رفت تا جلوی ارتعاش لرزش چرخ‌ها به بدنه را بگیر حال چندین سال است که این قطعه برای محصولاتی دیگر به‌کار می‌رود. شرکت ایکس ویژن در محصولات دستگاه خود کمک‌فنر به‌کار گذاشته است تا جلوی لرزش لباسشویی ایکس ویژن را بگیرد.

کمک‌ها آبکش را به دیگ بیرونی جوش خورد است تا جلوی لرزش چرخیدن آبکش را بگیرد. کمک‌فنرها از چند قطعه تشکیل می‌شود:

  1. بدنه: میله‌ای گرد و قطور که تمام قطعه‌های دیگر بر روی آن وصل می‌شود و قسمت پایینی و بالایی آن دارای قسمت پیچ است که به آن بوش میگویند.
  2. فنر: در بعضی از کمک‌فنرها، فنر به‌صورت فلزی است اما در بعضی از آن‌ها به‌صورت پمپ است.
  3. بوش: گاهی اوقات بوش بالا و پایین کمک‌فنرها به‌کار می‌رود اما در بعضی از دستگاه‌ها بوش فقط در یک جهت به‌کار می‌رود و جهت مقابل تمام فلزی است

 

لرزیدن بیش از حد لباسشویی ایکس ویژن

 

نتیجه گیری

بعضی از گزینه هایی که نام برده ایم مانند تعویض کمک فنر باید توسط تعمیر کار شرکت ایکس ویژن انجام شود تا لرزش لباسشویی ایکس ویژن به صورت کامل رفع شود. خواهشی که از شما کاربرد عزیز داریم سر خود یا بدون حرفه مورد نیاز به دست کار نشوید زیرا علاوه آسیب رساندن با دستگاه، امکان آسیب رساندن به خودتان نیز وجود دارد. تکنسین های شرکت دوره های حرفه ای تعمیر لباسشویی ایکس ویژن را گذرانده اند تا ایرارد های مختلف دستگاه شما مانند لرزش لباسشویی ایکس ویژن و مشکلات حاد تر از آن را دفع نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *