دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نحوه شستن لباس‌های مشکی

نحوه شستن لباس‌های مشکی در لباسشویی

مقدمه:

خب دوستان من، یه باد دیگه سلام به همتون امیدوارم که از مقاله قبلی من در مورد نحوه شستن لباس‌ها سفید رازی بوده باشید. این بار در سری مقاله‌های تعمیر لباسشویی ایکس ویژن و دیگر ماشین لباسشویی‌ها خونتون می‌خوام در مورد نحوه شستن لباس‌های مشکی در ماشین لباسشویی ایکس ویژن و دیگر ماشین لباسشویی‌ها صحبت کنم. باید اینو بدونید که برای تیره نگه داشتن لباس‌های مشکی‌تان، لباس‌هایتان را در یک چرخه ظریف از داخل آب سرد بشویید. برای جلوگیری از محو شدن، حتماً از تنظیم حرارت کم در خشک کن استفاده کنید یا در هوا خشک کنید. به یاد داشته باشید که همیشه برچسب مراقبت روی لباس خود را برای شستشوی صحیح و دستورالعمل‌های مراقبت بررسی کنید. باید به این سوالتون در مقاله نحوه شستن لباس‌های مشکی در ماشین لباسشویی جوابر بدم که آیا می توانیم لباس‌های مشکی را در ماشین لباسشویی بشوییم؟ برای کمک به حفظ رنگ اصلی اقلام تیره و جلوگیری از خونریزی روی لباس‌های روشن، تیره‌ها را با هم با استفاده از چرخه آب سرد (60 تا 80 درجه) بشویید. از کوتاه ترین چرخه استفاده کنید. بسته به اینکه لباس‌ها چقدر کثیف هستند و از چه پارچه ای ساخته شده اند، تنظیمات مناسب را انتخاب کنید. خب دیگه به ادامه مقاله می‌پردازیم. راهنمای ساده ما برای شستن لباس‌های مشکی از درک درجه حرارت برای شستن لباس‌های مشکی تا فهمیدن اینکه چه رنگ‌هایی می‌توانید با لباس‌های مشکی خود بشویید، ده مرحله نحوه شستشوی لباس‌های مشکی در ماشین لباسشویی و به صورت دستی را به شما معرفی می‌کنیم:

1- لباس های خود را بر اساس رنگ جدا کنید

آیا می‌توان لباس‌های مشکی را همراه با لباس‌های رنگی شست؟ پاسخ بله است. با این حال، در رابطه با نحوه شستن لباس‌های مشکی در ماشین لباسشویی، اگر می خواهید مطمئن شوید که لباس‌های مشکی را بدون محو شدن می شویید، همیشه لباس‌های تیره را جدا از لباس‌های رنگی بشویید. به خوبی شناخته شده است که برای روشن نگه داشتن رنگ سفید، باید آنها را جداگانه بشویید، اما تعداد کمی از مردم متوجه می شوند که لباس های تیره نیز باید با هم شسته شوند تا رنگ خود را حفظ کنند. لباس‌های تیره‌ای که با لباس‌های رنگی یا روشن شسته می‌شوند، شروع به محو شدن می‌کنند و رنگشان شسته می‌شود. خب در ادامه مقاله نحوه شستن لباس‌های مشکی در ماشین لباسشویی ایکس ویژن و دیگر لباسشویی‌ها به شما در مورد شستن بر اساس نوع پارچه خواهیم گفت.

 

2- لباس‌های خود را بر اساس نوع پارچه برای شستشوی لباس‌های مشکی جدا کنید

جنس همه‌ی لباس‌های تیره یا سیاه به طور یکسان نمی‌باشد و باید سعی کنید از ریختن همه آنها در یک مرحله شستشو جلوگیری کنید تا در زمان صرفه جویی شود. سه نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید: وزن پارچه، میزان کثیف بودن وسایل و میزان ظریف بودن یک کالا. یک تاپ سبک وزن نباید در همان چرخه جین سنگین شسته شود، زیرا پارچه‌های درشت می توانند به تدریج پارچه های ظریف را فرسایش دهند. علاوه بر این، از مخلوط کردن وسایل بسیار کثیف با مواردی که فقط کمی کثیف هستند خودداری کنید. در رابطه با نحوه شستن لباس‌های تیره و مشکی در ماشین لباسشویی ایکس ویژن و دیگر لباسشویی‌ها به خالی کردن جیب‌ها توجه کنید و در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

3- خالی کردن جیب ها در نحوه شستن لباس‌های سیاه

یک توده بزرگ از لباس‌های سیاه می‌تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود. به صورتی که اگر شما لباس‌های خود را بدون خالی کردن جیب‌ها در لباسشویی قرار دهید؛ برای خلاص شدن از شر لکه‌هایی که توسط جسم به جا مانده در جیب یک لباس مشکی، رخ داده باید با توده‌ای از لباس‌های مشکی لکه‌دار مواجه شوید. اگر فکر می‌کنید که شما و یا هر نفر از اعضای خانواده شما احتمال دارد که وسیله‌ای مثل خودکار که احتمال پس دادن جوهر را دارد در جیب خود هنگام شستن لباس‌ها به جا بگذارد؛ قبل از قرار دادن هر لباسی در ماشین لباسشویی خود، حتما همه آنها را بررسی کنید. در ادامه موضوع نحوه شستشوی لباس‌های مشکی به نحوه خواندن برچسب لباس‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

4- توجه به برچسب مراقبت از لباس برای شستشوی لباس‌های مشکی در لباسشویی

ممکن است کمی بد به نظر برسد، اما بررسی دستورالعمل‌های سازنده برای شستشو می‌تواند شما را از برخی مصیبت‌های شستشو نجات دهد و به لباس‌هایتان کمک کند تا برای مدت طولانی‌تری نو به نظر برسند. به عنوان مثال، ابریشم، ترمه و سایر مواد ظریف اغلب فقط باید در خشکشویی شسته شوند. اقلام ظریف مانند لباس‌های زیر باید جداگانه شسته شوند و برخی از اقلام فقط با دست شسته می شوند. اما نترسید، ما راهنمایی داریم که نحوه شستشوی دستی را به شما نشان می دهد. در ادامه در مورد تنظیمات ماشین لباسشویی برای نحوه شستشوی لباس‌های تیره در ماشین لباسشویی خواهیم گفت.

 

5- از کوتاه ترین چرخه شستشوی ممکن استفاده کنید

این نه تنها به محافظت از لباس مشکی شما در حین شستشو کمک می کند، بلکه به رنگ تیره شما نیز کمک می کند تا رنگ خود را حفظ کرده و از محو شدن جلوگیری کند. حال به سراغ نوع دمای آب در مورد نحوه شستن لباس‌های مشکی در لباسشویی‌ها می‌رویم.

 

6- شستشوی لباس‌های مشکی در دمای مناسب

وقتی صحبت از نحوه شستسوی لباس‌های تیره در لباسشویی ایکس ویژن و دیگر مدل‌های لباسشویی می شود، دمای شستشو در حفظ رنگ آن‌ها بسیار مهم است. دمای بالاتر می تواند باعث پخش یا محو شدن رنگ شود. بنابراین سردترین شستشوی ممکن را برای لباس‌های تیره خود انتخاب کنید. در مقاله نحوه شستن لباس‌های مشکی در ماشین لباسشویی در مورد خیس دادن لباس‌های مشکی در آب سرد توضیح خواهیم داد.

7- لباس های تیره مخصوصاً کثیف را در آب سرد خیس کنید

قبل از شستشو، بیشترین کثیفی‌ای را که روی لباس‌های کثیف‌ وجود دارد را در یک کاسه آب سرد خیس کنید. به این ترتیب می توانید لباس‌ها را در چرخه سرد بشویید و برای مدت طولانی‌تری برای شما بمانند. همچنین می‌توانید لکه‌ها را با یک پارچه مرطوب و مقداری مواد شوینده لباس‌شویی از قبل تمیز کنید. در مقاله نحوه شستن لباس‌های تیره در ماشین لباسشویی ایکس ویژن و دیگر لباسشویی‌ها به شما در مورد استفاده از مواد شوینده خواهیم گفت.

 

8- از مواد شوینده و نرم کننده پارچه مناسب استفاده کنید

هنگام شستن لباس های مشکی، شوینده ملایمی را انتخاب کنید که برای رنگ های تیره و شستشوی سرد مانند شوینده مایع غیر زیستی Persil مناسب است و آن را با یک نرم کننده پارچه با کیفیت خوب مانند نرم کننده پارچه Comfort Ultimate Care Fresh Sky ترکیب کنید که به محافظت از لباس های شما کمک می کند. در برابر آسیب مراقب باشید از افزودنی هایی مانند سفید کننده که می تواند آسیب رسان باشد، اجتناب کنید. ما در اینجا در Cleanipedia جزئیات بیشتری در مورد حقیقت در مورد سفید کننده داریم. در ادامه مقاله نحوه شستن لباس‌های تیره در ماشین لباسشویی به شما در مورد پشت و رو کردن آن خواهیم گفت.

 

9- لباس‌های تیره را قبل شستن در لباسشویی پشت و رو کنید

ممکن است چند دقیقه بیشتر طول بکشد تا لباس‌ها را بشویید، اما توصیه می‌کنیم این مرحله را نادیده نگیرید. این کار ساده به ماندگاری رنگ بیشتر کمک می‌کند زیرا آب و مواد شوینده عمدتاً روی لایه بیرونی کار می‌کنند و این می‌تواند یکی از دلایل اصلی محو شدن رنگ لباس باشد. سعی کنید قبل انداختن لباس‌های مشکی خود در لباسشویی، آن‌ها را پشت و رو کنید که مواد شوینده روی لایه درونی لباس‌های مشکی شما کار کنند. به ادامه مقاله نحوه شستن لباس‌های مشکی در ماشین لباسشویی خوب توجه کنید، چرا که می‌خوایم در مورد نحوه خشک کردن لباس‌ها صحبت کنیم.

 

10- مراقب نحوه خشک کردن لباس‌های خود باشید

این فقط شستن نیست که می تواند باعث محو شدن لباس‌های شما شود. خشک‌کن لباس در لباسشویی ممکن است سریع‌ترین راه برای خشک کردن لباس‌های شما باشد، اما می‌تواند به محو شدن لباس‌های مشکی شما نیز کمک کند. گرما و اصطکاک می تواند منجر به پریشان شدن و چروک شدن الیاف لباس شود و باعث محو شدن رنگ شود. در صورت خشک شدن با هوا، مطمئن شوید که وسایل را دور از نور مستقیم خورشید آویزان کنید تا محو نشوند.

کلام آخر:

دوستام من به آخر مقاله نحوه شستن لباس‌های مشکی در ماشین لباسشویی رسیدیم، امیدوارم مطالب ما برای شما مفید واقع شده باشه. اینو بدونید که یک نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی ایکس‌ویژن. پس اگر برای ماشین لباسشویی شما اتفاقی افتاد حتما ما را در جریان بزارید تا راهنمایی‎‌اتان کنیم و شما را از یک سردرگمی بزرگ نجات دهیم. ما برای نحوه شستن لباس‌های مشکی در انواع ماشین لباسشویی از جمله ایکس ویژن، به شما در مورد جدا کردن لباس‌ها بر اساس رنگ و بر اساس جنس پارچه گفتیم و سرآخر هم در مورد شوینده و نحوه خشک کردن آن به شما توضیحاتی دادیم. خب دیگه دوستان من، شما را به خدای مهربان می‌سپارم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *